דברים שכדאי לעשות בבורדו

בורדו הינה אחת העיירות הגדולות בצרפת וכגודל העיר כך גם גודל האטרקציות. לא סתם קיבלה בורדו את התואר הפניניה של ד'אקוויטנה. אז הצטיידו בנעלי ספורט כי אתם הולכים להתחרע ולעלות את ממוצע הצעדים היומי שלכם למעלה.

כיכר הגליוטינה

הנמצאת ברובע Gambetta place הינו רובע יפהפה מלא במסעדות, פארקים וחנויות. המקום פסטורלי אפילו שבעבר שימש כבית מטבחיים של מכשפות ובוגדים. זה היופי בניגודיות של צרפת העתיקה וצרפת ההומינסטית של היום.

נהר הגארונה

אחת מהסיבות לשגשוג הכלכלי של בורדו זה בזכות הנהר הזה, בו שטו ספינות רבות ברחבי אירופה, המזרח התיכון, אסיה ועוד כשהן נושאות במנשאיהן יין. אפילו היום הנמל של בורדו ממשייך לשגשג בייבוא וייצוא סחורה מצרפת אל שלוחותיה ומדינות צרכניות. הליכה נעימה לאורך הנחל תוביל אתכם בסופו למעיין בו מתרוצצים ילדים רבים ומרחב שימשי נעים.

פונט ד'פייר

מקום ייחודי שבו נמצא גשר שנבנה על ידי נפוליאון לפני כ 200 שנה. מטרת הגשר הייתה  להעביר את צבאו את הנהר ולכתת את רגליו לכיוון ספרד ושם לכבוש שטחים חדשים בספרד. יש מיתוס שאומר שעל כל אות בשמו של נפוליאון בנו קשת מייצבת לגשר.

ראו ד'לה ראוסל

רחוב בו סוחרים מוכרים את תוצרותיהם כמו יין. מבנה מספר 25 ברחוב זה היה ביתו של הפילוסוף הידוע מונטאיגן, שבעבר היה גם ראש העיר של בורדו.

כנסיות

הכנסיות היפות ביותר הן כנסיות סן אנדרה, סן מיש וסן סורן. שלושתם ממקומות המוביל לסנטיאגו דה קומפוסטלה בספרד. בכנסיות תמצאו צריחים גבוהים ומגדל פעמונים מהגבוהים בצרפת.

 

אם תרצו מעט להתרחק מהעיר תוכלו לבקר בעיירות סמוכות ושלוות כמו סנט אמיליון שבה יש גפנים, יקבים ואפילו סדנאות של "הכן יין בעצמך".

ישנם מקומות מרשימים מאוד בבורדו והיא ללא ספק צריכה להיות אחת מהערים בהם תבקרו בצרפת בביקורכם. אם הייתם בבורדו ולדעתכם יש אטרקציה או מקום ששווה לבקר בו והוא לא רשום למעלה, אל תהססו וצרו איתי קשר ומבטיח שאוסיף לרשימה

בקרו בכנסיות סן אנדרה (Saint Andre), סן סורן (Saint Seurin) וסן מישל (Saint Michel) הממוקמות בדרך העלייה לרגל העתיקה המובילה לסנטיאגו דה קומפוסטלה שבספרד. את סן אנדרה תזהו בקלות בזכות הצריחים הגותיים הגבוהים שלה. גם מגדל הפעמונים של סן מישל מרשים – זהו אחד מהגבוהים בצרפת, והוא נבנה בנפרד מהמבנה הראשי של הכנסייה על מנת להגן עליו במקרה של שריפה.

גילוי נאות: כותב המאמר חי בבורדו מספר שנים עבור לימודי חקלאות, שם גילה את הסודות של הכנת יינות איכותיים. את הידע הזה הביא לישראל ופיתח יינות בוטיק איכותיים ביותר שבקבוקים אלו אינם נמכרים בארץ אלא רק לחברות יידועות בחו"ל.