המקומות שאתם חייבים לבקר בפרובנס

למי שלא מכיר (וחבל… אבל נסלח) פרובאנס היא חבל ארץ חלומית בדרום צרפת, גדושה בכפרים ציוריים, טירות, חופי ים ותרבות קולינארית מהמפוארות בעולם. יחד עם זאת, תיירים רבים נוטים להצמד ולקבל החלטות למקום הלינה והטיול המבוססות על אינטרסים של סוכניות הטיולים. לכן ריכזנו בפניכם מספר כפרים שפשוט אסור לכם לפספס

Uzès

עיירה מדהימה בת 8000 תושבים שהייחודיות שלה במבנים ובארכיטקטורה. ישנם בתים ומגדלים שנשמרו עוד מתקופת הרנסאנס. האזור המקיף את העיירה מדהים וייחודי.

Les Beaux de Provence

אם אפשר להגיד משהו על הכפר הזה – שפשוט לא ברור איך בנו אותו ומי המשוגע שבחר לבנות דווקא שם. הבתים נבנו באזור סלעי ומצוקים גדולים. הבתים נראים חלק מהסביבה הטבעית של הטבע. האזור המקיף את הכפר מעולה עבור רוכבי אופניים ומטיילים

Bormes-les-Mimosas

גם בעיירה ציורית זה המבנים והמגדלים נשמרו בצורה מדהימה, אך יתרון נוסף הינו מוקד הפעילות הימי. ברומס לס מימוסאס הינה עיירת חוף על צלע הר בעל חורש טבעי עשיר. בעיירה תמצאו אתר היסטורי, כיכרות יפות, כנסיות עתיקות, טירות והרבה, אבל הרבה פרחים בכל מקום. רוב המסעדות ובתי הקפה בעיירה זו נמצאות על קו החוף.

L’Isle sur la Sorgue

במקור זוהי עיירת דייגים, עם נהר החוצה אותה. היום עיירה זו מפורסמת בעיקר בזכות המסעדות ובתי הקפה לצד הנהר. מתקיים שם בכל יום ראשון שוק עתיקות רחב שמביא תיירים רבים מהאזור.

 Gordes

כפר הנחשב כאחד היפים בצרפת כולה שייחודיותו אלו הבתים העשויים מאבן, המיקום בקצה צוק המשקיף לנוף משגע.

Seillan

הכפר המזרחי ביותר בפרובנס. תלול מאוד עד כדי כך שלא ניתן להגיע לחלק מהמקומות אלא ברגל. הזוויות החדות מאפשרות אור שמש חזק ואווירה ים תיכונית. כמו כל עיירה פרובאנסית אמיתית גם כאן תמצאו טירה, בתים עתיקים שנשמרו. סביב הכפר ישנם יקבים איכותיים ובתי בד להכנת שמן זית.

סיכום

אלו כפרים שצרפת יכולה להתגאות שיש לה מקומות כאלה. אז אם ספגתם די מהערים, מהקניות, מחיי הלילה של פאריז ותרצו קצת טבע, פינוקים במחירים סבירים יותר זה הזמן לנוע דרומה אל עבר פרובנס. אם יש לכם כפרים שביקרתם בהם והם צריכים להיות חלק מהרשימה אל תהססו ליצור איתנו קשר ונשמח להוסיף. חופשה נעימה!