טיפים להזמנה במסעדות בצרפת

ברוכים הבאים לקוראים היקרים. אם לאחרונה ביקרתם בצרפת וודאי צייתתם למדריכים של למטייל, לבלוגים או המלצות של חבריכם דוברי השפה העברית. אך כדי לחוות את צרפת האמיתית תצטרכו ללמוד לדבר מעט צרפתית, אל תפחדו רק מספר משפטים בסיסיים. השקעה בכך תגרום למסע שלכם בצרפת להראות אחרת לגמרי, ליצור קשרים אישיים עם המקומיים, לדעת מה ואיך לבקש כדי להנות יותר. במאמר הזה הרשתי לעצמי לספר מעט על טיפים להזמנת מאכלים במסעדות בצרפת. לא סתם מסעדות. אלא מסעדות גורמה שלעולם לא הייתם מגיעים אליהם ללא לימוד בסיסי באתיקה של הזמנת אוכל.

כלל מספר 1: אל תהיה רשמי מידי. למרות שעל פניו הצרפתים עלולים להראות שמרניים. למעשה בכל מה שקשור לאוכל, הצרפתים אוהבים להיות משוחררים.

הנה משפט שאתם הולכים לומר הרבה:

·         Je voudrais  un steak”

o        אני רוצה להזמין סטייק.

אין ספק שיש חשש בלבטא את השפה הצרפתית בצורה לא ברורה, או שהמלצרים עלולים לשאול אותנו בחזרה שאלות כדי לדייק את הזמנתנו. אל תתביישו לטעות להתנסות ולשאול אותם בצורות שונות מה כוונתם. יחד עם זאת ככל שתעשו הכנה כך יהיה לכם קל יותר להסתדר והמקומיים יתאהבו בכם ובמבטא הזר שלכם המשתדל להדמות כמו כל בני האומה הצרפתית.

הנה משפטים נוספים חשובים:

·         Je prends… le steak s’il vous plait

o        אני אקח את הסטייק בבקשה

·         Je voudrais … / J’aimerais

o        אני רוצה

·         Je voudrais une salade, s’il vous plaît.

o        אני רוצה סלט בבקש

·         Je ne mange pas de viande; je suis végétarienne.

o        אני לא אוכל בשר אני צמחוני

·         Santé!

o        לחיים

·         L’addition, s’il vous plaît.

o        את החשבון בבקשה

אם עדיין שכחתם או שאתם מתביישים להזמין בשפה הצרפתית עדיין יש מספר דברים שתוכלו לעשות. בכל מקרה אל תוותרו על חוויה להגיע למקומות אותנטים. תוכלו למשל להצביע על המאכל בתפריט שתרצו להזמין, למצוא מקומי נחמד שיכול לסייע לכם לתרגם את רצונכם מהשפה האנגלית לעברית, להסתובב עם סמארטפון ולתרגם את רצונכם מהשפה האנגלית לצרפתית ולהראות למלצר, להתיידד עם מספר חברים דוברי צרפתית ולהתלוות אליהם לשארית הטיול שלהם.